• PILARKA STIHL MS 500 I SPALINOWA 63CM/25'' 36RS

7399.00
SZT Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 16
Paczkomat 24/7 16
Przesyłka kurierska 19.99
Przesyłka kurierska pobranie 24.98

Pilarka Stihl MS 500i

Pierwsza na świecie pilarka łańcuchowa z elektronicznym wtryskiem paliwa

 

 

Innowacyjna pilarka łańcuchowa ze sterowanym elektronicznie wtryskiem paliwa Injection - to pierwsze tego typu urządzenie na świecie. Przełomowy silnik z technologią STIHL Injection pozwala uzyskać fenomenalne przyspieszenie, olbrzymią moc i zmniejszenie wagi pilarki. Przyspieszenie łańcucha od 0 do 100 km/h osiąga się 0,25 sekundy. Rewolucyjna technologia  zastosowana w tym urządzeniu pozwala uzyskać najlepszy na rynku stosunek ciężaru do mocy: 1,24 kg/kW. Czujniki ciśnienia powietrza i temperatury zewnętrznej i wewnątrz korpusu w optymalny sposób dozować paliwo w każdych warunkach (m.in. start na zimno lub na ciepło, wysokość robocza, temperatura otoczenia). Rozruch w każdych warunkach możliwy jest dzięki wygodnemu dostępowi do ręcznej pompy paliwowej. Sprawnej obsłudze piły sprzyja też brak pozycji startowej. Olbrzymim atutem urządzenia STIHL MS 500i jest rewelacyjna zwrotność - cecha szczególnie ważna przy ścinaniu drzew, przycinaniu na długość oraz podczas okrzesywania. Ponadto pilarka wyposażona jest w: filtr HD2, praktyczne nakrętki przymocowane do pokrywy, pompa olejowa z regulacją wydajności, łatwe zamknięcie korka zbiornika paliwa i boczny napinacz łańcucha tnącego.

 

Dane techniczne Wartość
Moc kW/KM 5/6,8
Pojemność skokowa cm³ 79,2
Ciężar kg 1) 6,2
Stosunek ciężaru do mocy kg/kW 1,2
Podziałka piły łańcuchowej 3/8 "
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 2) 4,2/4
Poziom mocy akustycznej dB(A) 3) 119
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 3) 106
 • Najlepszy stosunek ciężaru i mocyZoom
  Najlepszy stosunek ciężaru i mocy

  Rewolucyjna konstrukcja pilarki przekładająca się na zmniejszenie wagi urządzenia pozwala uzyskać najlepszy na rynku stosunek ciężaru do mocy. Pilarka ma fenomenalną moc, a przy tym praca z nią jest stosunkowo lekka. Lekka pokrywa napędu łańcucha, kompaktowa jednostka napędowa, zredukowany ciężar nowego koła zamachowego - to elementy dzięki którym pilarka Stihl MS 500 i uzyskuje swoje wyjątkowe właściwości. 

 • STIHL Injection (i)Zoom
  STIHL Injection (i)

  Technologia STIHL Injection umożliwia uzyskanie wyjątkowego przyspieszenia, ogromną moc, a także zmniejszenie wagi urządzenia poprzez mniejsze gabaryty sprzętu.  Łańcuch przyspiesza od 0 do 100 km/h zaledwie w 0,25 sekundy. Zastosowana w urządzeniu przełomowa technologia i innowacyjna konstrukcja gwarantują najlepszy na rynku stosunek ciężaru do mocy: 1,24 kg/kW. Urządzenie praktycznie od razu zyskuje pełną moc. Funkcjonalne czujniki ciśnienia powietrza i temperatury wewnętrznej umożliwiają dostarczanie optymalnej ilośc paliwa niezależnie od tego, czy pilarka jest odpalana na zimno czy na ciepło, wysokości roboczej lub temperatury otoczenia.

 •  

 • Zawór dekompresyjnyZoom
  Zawór dekompresyjny

  Zawór dekompresyjny umożliwia usunięcie z cylindra części sprężonej mieszanki. W efekcie do uruchomienia urządzenia za pomocą linki rozrusznika potrzeba mniejszej siły. 

 • Optymalne dozowanie paliwaZoom
  Optymalne dozowanie paliwa

  Czujnik temperatury otoczenia to tylko część bogatego wyposażenia pilarki. Została ona wyekwipowana także w czujniki ciśnienia powietrza i temperatury wewnętrznej. W momencie rozruchu czujnik mierzy ciśnienie, a w trakcie pracy - temperaturę w korpusie. Dzięki tym danym automatycznie ustalane są obroty silnika oraz właściwa ilość paliwa zapewniając optymalną, ekonomiczną pracę urządzenia. 

 • Łatwy rozruch na zimno i na ciepłoZoom
  Łatwy rozruch na zimno i na ciepło

  W pilarce nie ma pozycji startowej zaś dostęp do ręcznej pompy paliwowej jest bardzo łatwy. Stwarza to najlepsze warunki do optymalnego rozruchu.

 • Silnik STIHL 2-MIXZoom
  Silnik STIHL 2-MIX

  Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX dostarcza dużej mocy jednocześnie pozwalając zaoszczędzić do 20% paliwa w zestawieniu z innymi silnikami dwusuwowymi o podobnej mocy. Pozwala to na ograniczenie emisji spalin o ok. 50%. 

 • Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniemZoom
  Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

  Nakrętka pokrywy koła napędowego posiada zabezpieczenie przed zgubieniem. 

 • System antywibracyjnyZoom
  System antywibracyjny

  System antywibracyjny umożliwia skuteczne tłumienie szkodliwych drgań. W urządzeniach z systemem AV drgania redukowane są prze strefy buforowe. Przekłada się to na większy komfort pracy i oszczędność sił. 

 • Boczny napinacz piły łańcuchowejZoom
  Boczny napinacz piły łańcuchowej

  Przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej przechodzi pokrętło obracające śrubę napinacza. W efekcie dłoń nie ma kontaktu z ostrymi częściami - łańcuchem tnącym i zębami zderzaka oporowego. 

 • STIHL ElastoStartZoom
  STIHL ElastoStart

  Podczas uruchamiania silników spalinowych występują odbicia obciążające mięśnie i stawy użytkownika piły. Aby zneutralizować szarpnięcia, w uchwycie rozrusznika zastosowany został element amortyzujący, dzięki czemu możliwe jest płynne uruchomienie piły.  

 • Praktyczny korek zbiornikaZoom
  Praktyczny korek zbiornika

  Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi. 

 • STIHL Ematic z nowym systemem tłoczenia olejuZoom
  STIHL Ematic z nowym systemem tłoczenia oleju

  System STIHL Ematic z nowym systemem tłoczenia oleju pozwala dozować ilość oleju zależnie od potrzeb. Ta funkcja jest wyjątkowo przydana podczas pracy z brudnym drewnem, czy z użyciem dłuższej prowadnicy. 

 • Filtr HD2Zoom
  Filtr HD2

  Nowy filtr HD2 wykonany jest z polietylenu. Ma nawet o 70% mniejsze pory w zestawieniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi. Przekłada się to na skuteczne filtrowanie najmniejszych drobinek  zanieczyszczeń. Dodatkowo jest wodoodporny, nie pochłania oleju i jest łatwy w czyszczeniu. Do demontażu kartusza filtra nie są potrzebne żadne narzędzi.  

 • Linia wcinaniaZoom
  Linia wcinania

  Aby ułatwić cięcie wcinające na kratce wentylatora umieszczono marker (linię). Pozwala to na pełniejszą kontrolę kierunku pracy urządzenia.  

 • Zoptymalizowana pokrywa koła napędowegoZoom
  Zoptymalizowana pokrywa koła napędowego

  Ulepszona pokrywa koła napędowego (lżejsza, węższa i spłaszczona) poprawia odprowadzanie wiórów. Organicza też wysiłek przy okrzesywaniu.  

 • Zoptymalizowana przypora szponowaZoom
  Zoptymalizowana przypora szponowa

  Optymalne dostosowanie długości zębów przypory do promienia ścinanego pnia. 

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Producenci