• PILARKA SPALINOWA STIHL MS 261 40CM/16"

3999.00
SZT Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 16
Paczkomat 24/7 16
Przesyłka kurierska 19.99
Przesyłka kurierska pobranie 24.98

Pilarka Stihl MS 261

moc 3,0 kW / 4,1 KM silnik 2-MIX

 

 

Wysokiej jakości pilarka łańcuchowa średniej klasy. Ekonomiczna, wygodna w obsłudze, o zaskakująco małej skłonności do drgań. Nowy model STIHL MS 261 zastąpił kultową pilarkę MS 260 (światowy bestseller). Rewelacyjnie nadaje się do pielęgnacji drzew, ścinania drzew, przygotowania drewna na opał, przycinania elementów drewnianych na budowie. 

Dane techniczne Wartość
Moc kW/KM 3/4,1
Pojemność skokowa cm³ 50,2
Ciężar kg 1) 4,9
Stosunek ciężaru do mocy kg/kW 1,6
Podziałka piły łańcuchowej .325 "
Wartość drgań strona lewa / prawa m/s² 2) 3,5/3,5
Poziom mocy akustycznej dB(A) 3) 116
Poziom ciśnienia akustycznego dB(A) 3) 105
 • Zawór dekompresyjnyZoom
  Zawór dekompresyjny

  Zawór dekompresyjny umożliwia usunięcie z cylindra części sprężonej mieszanki. W efekcie do uruchomienia urządzenia za pomocą linki rozrusznika potrzeba mniejszej siły. 

 • System filtrów powietrza o długiej żywotnościZoom
  System filtrów powietrza o długiej żywotności

  System filtrów powietrza o długiej żywotności pozwala na dłuższą pracę pomiędzy czyszczeniami filtra. Większe drobiny są wyrzucane przez siłę odśrodkową na zewnątrz i do góry. Do filtra dociera już wstępnie oczyszczone powietrze. 

 • Silnik STIHL 2-MIXZoom
  Silnik STIHL 2-MIX

  Dwusuwowy silnik STIHL w technologii 2-MIX dostarcza dużej mocy jednocześnie pozwalając zaoszczędzić do 20% paliwa w zestawieniu z innymi silnikami dwusuwowymi o podobnej mocy. Pozwala to na ograniczenie emisji spalin o ok. 50%. 

 • Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniemZoom
  Nakrętka z zabezpieczeniem przed zgubieniem

  Nakrętka pokrywy koła napędowego posiada zabezpieczenie przed zgubieniem. 

 • Pompa olejowa z regulacją wydajnościZoom
  Pompa olejowa z regulacją wydajności

  Rozwiązanie to umożliwia precyzyjne, optymalne smarowanie w każdych warunkach roboczych. Pozwala to zmniejszyć zużycie oleju nawet do 50%.

 • Czterokanałowa technika STIHLZoom
  Czterokanałowa technika STIHL

  W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Paliwo spalane jest więc wydajniej, co przekłada się na poprawę sprawności silnika. Efektem jest zredukowane zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

 • System antywibracyjnyZoom
  System antywibracyjny

  System antywibracyjny umożliwia skuteczne tłumienie szkodliwych drgań. W urządzeniach z systemem AV drgania redukowane są prze strefy buforowe. Przekłada się to na większy komfort pracy i oszczędność sił.

 • Wielofunkcyjny przełącznikZoom
  Wielofunkcyjny przełącznik

  Zaledwie jedna dźwignia wystarczy by sterować najważniejszymi funkcjami pilarki wśród których wymienić można: rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie. Urządzeniem można więc sterować przy użyciu jednej ręki. Przekłada się to na wygodę i bezpieczeństwo obsługi.

 • KompensatorZoom
  Kompensator

  Pozwala na dłuższą pracę bez przerwy technicznej na wyczyszczenie filtra. Należy je wykonać dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. Znajdujący się w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza, zawartości substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycia paliwa, moc silnika dłużej utrzymuje się na tym samym poziomie.

 • Boczny napinacz piły łańcuchowejZoom
  Boczny napinacz piły łańcuchowej

  Śruba napinacza obracana jest specjalnym pokrętłem przechodzącym przez pokrywę koła napędowego piły łańcuchowej. Umożliwia to uniknięcie kontaktu dłoni z ostrą piłą łańcuchową i ostrymi zębami zderzaka oporowego. 

 • STIHL Ematic-SystemZoom
  STIHL Ematic-System

  System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej zregulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%. 

 • STIHL ElastoStartZoom

  STIHL ElastoStart

  Podczas uruchamiania silników spalinowych występują odbicia obciążające mięśnie i stawy użytkownika piły. Aby zneutralizować szarpnięcia, w uchwycie rozrusznika zastosowany został element amortyzujący, dzięki czemu możliwe jest płynne uruchomienie piły.

 • Układ wstępnego ogrzewania gaźnikaZoom
  Układ wstępnego ogrzewania gaźnika

  Pilarki łańcuchowe STIHL wyposażone w układ wstępnego ogrzewania gaźnika są niezawodne nawet wtedy, gdy na dworze jest zimno: w zimowym trybie pracy ogrzane powietrze przepływa wokół gaźnika. Rozwiązanie takie skutecznie zapobiega oblodzeniu gaźnika. Przestawienie z trybu letniego na zimowy jest bardzo proste i sprowadza się do jednego ruchu ręki. 

 • Praktyczny korek zbiornikaZoom
  Praktyczny korek zbiornika

  Specjalne, opatentowane korki zbiorników paliwa i oleju. Zbiorniki urządzeń mechanicznych wyposażone w takie korki można szybko otworzyć i zamknąć - bez użycia siły i jakichkolwiek narzędzi. 

 • Filtr HD2Zoom
  Filtr HD2

  Nowy filtr HD2 wykonany jest z polietylenu. Ma nawet o 70% mniejsze pory w zestawieniu z filtrami flisowymi czy poliamidowymi. Przekłada się to na skuteczne filtrowanie najmniejszych drobinek  zanieczyszczeń. Dodatkowo jest wodoodporny, nie pochłania oleju i jest łatwy w czyszczeniu. Do demontażu kartusza filtra nie są potrzebne żadne narzędzi. (zdj. poglądowe)

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
 • Producenci