• BARENBRUG GREEN SPIRIT MOCNA 15kg - trawa pastewna

380.00
SZT Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 12.99
Paczkomat 24/7 12.99
Kurier Inpost 14.99
Kurier Inpost - Pobranie 16.99
Przesyłka kurierska dłużycowa 39.99
Dostępność Duża dostępność
Waga 15 kg

Trawa pastewna Barenbrug z topowej linii Green Spirit. Mieszanka Green Spirit Strong z technologią NutriFibre pozwalającą uzyskać w sianokiszonce optymalny stosunek białka i energii do strawnego włókna.

 

Wysoka odporność na przesychanie

Mieszanka na gleby wilgotne

W składzie miękkolistna kostrzewa trzcinowa o bardzo dobrej strawności

Chętnie pobierana przez bydło

Okres użytkowania: 4-5 lat

Użytkowanie: kośne, możliwy wypas 

Norma wysiewu: 35-45 kg/ha

Stanowisko: okresowo suche

Przeznaczenie: kiszonka, siano

Opakowanie: worek 15 kg

 

Skład:

Kostrzewa trzcinowa miękkolistna 80%

Życica trwała (4N) 15%

Tymotka łąkowa 5%


W zależności od partii skład mieszanki może się różnić.

 

O technologii NutriFibre

NutriFibre to mieszanki traw Barenbrug zawierające w składzie 60% i więcej kostrzewy trzcinowej miękkolistnej. Sprawdzają się na każdym rodzaju gleby, zapewniają wysokie plony (10-15% większa wydajność w porównaniu z innymi mieszankami) i wysoką wartość odżywczą paszy. Kiszonka z trawy NutriFibre jest łatwa w przygotowaniu, nie grzeje się w silosie, krowy chętnie ją zjadają, ponieważ zawiera one więcej liści w porównaniu z paszami opartymi na innych gatunkach.
Kostrzewa trzcinowa miękkolistna - odmiana wyhodowana przez dział badawczy Barenbrug, łączy w sobie trzy zalety najistotniejsze z punktu widzenia żywienia bydła: dostarcza strawnego włókna, wysokiej jakości białka i charakteryzuje się optymalną wartością energetyczną. Cechy te mają bezpośredni wpływ na zdrowie oraz mleczność krów. Sprawdza się na wszystkich europejskich terenach, w tym zarówno na glebach lekkich i piaszczystych jak i na ziemiach podmokłych. Głęboki system korzeniowy (nawet do 150 cm) umożliwia bardzo dobre pobieranie składników mineralnych z głębokich warstw gleby, co skutkuje licznymi korzyściami:
  • świetnym wzrostem - rośliny tych odmian są do 30% wyższe w porównaniu z życicą trwałą
  • wysoką zawartością białka w roślinach
  • oszczędnościami na nawożeniu azotem i fosforem, co przekłada się na redukcję kosztów produkcji rolnej, a także na korzyści dla środowiska.
Ponadto długie korzenie umożliwiające lepsze pobieranie wody, co ma szczególne znaczenie w okresach długich susz, a także na glebach lekkich i piaszczystych. Rośliny lepiej gospodarują wodą i dłużej pozostają zielone.
image

 

 

Podpis
E-mail
Zadaj pytanie